قناری قم
قیمت قناری

قیمت قناری و شرایط اقتصادی

این روز ها با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی موجود در جامعه حرف و سخن بسیار در مورد ادامه پرورش قناری ، قیمت قناری و شرایط اقتصادی در محافل پرورش دهندگان قناری گفته میشود.

البته این نکته هم قابل ذکر است که خیلی از پرورش دهندگان قناری در سال های اخیر به دلیل افزایش هزینه های پرورش ازجمله هزینه های خوراک که حدود ۷۰ درصد از هزینه های پرورش را شامل میشود، و رشد حدود ۴۰۰ درصدی داشته است، سالن پرورش خود را جمع کرده و از ادامه فعالیت منصرف شده اند.

دانه کتان

علت این انصراف از پرورش فشار های اقتصادی بوده است. که با قیمت پایین قناری در حال حاضر قابل جبران نیست اما چرا این اتفاق افتاده است؟ در سال های اخیر به دلیل افزایش حباب گونه قیمت قناری در ایران و عدم ارتباط با بازار های جهانی خیلی از علاقه مندان به این پرنده و حتی برخی از بیزینس من ها وارد عرصه پرورش قناری شدند. و نگاه اقتصادی و بر پایه سود و زیان به این قناری داشته اند

در صورتی که سالهای درازی پرورش دهندگان این پرنده زیبا صرفا از روی عشق و علاقه به پرورش این پرنده خوش آواز میپرداختند و نگاه سود و زیان در این عشق جایگاهی نداشت.

اما پرورش تهی از عشق علاقه این پرنده زیبا باعث شد تا برخی از اهالی تجارت که به پرورش قناری مشغول بودند با زیان ده دیدن عرصه پرورش این حوزه را ترک کنند و به سراغ کار های دیگر بروند.

درآمدزایی از قناری

هرچند بحث درآمد زایی و اقتصادی پرورش قناری جزء جدایی ناپذیر این فعالیت است. و در دنیا پرورش قناری را یک بیزینس و جزئی از صنعت پرورش پرندگان زینتی میدانند اما پرورش بدون عشق و علاقه به این پرنده دوست داشتنی عاقبتی جز خسران و زیان ندارد.

البته شایان ذکر است که پس از کم شدن تعداد پرورش دهندگان قناری در مدت اخیر؛ بازار خرید و فروش قناری در شیب رونق قرار گرفته و روز به روز در حال رونق گرفتن میباشد.

نویسنده: مهدی بختیاری زاده

سایت قناری قم

این روز ها با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی موجود در جامعه حرف و سخن بسیار در مورد ادامه پرورش قناری ، قیمت قناری و شرایط اقتصادی در محافل پرورش دهندگان قناری گفته میشود. البته این نکته هم قابل ذکر است که خیلی از پرورش دهندگان قناری در سال های اخیر به دلیل افزایش هزینه های پرورش ازجمله هزینه های خوراک که حدود 70 درصد از هزینه های پرورش را شامل میشود، و رشد حدود 400 درصدی داشته است، سالن پرورش خود را جمع کرده و از ادامه فعالیت منصرف شده اند. دانه کتان علت این انصراف از پرورش…

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 3.58 ( 5 رای)

درباره مهدی بختیاری زاده

پرورش دهنده قناری در نژآد های رسمی بلند ، جیبر ، گلاستر ، سوپر ، اوپال و ... در شهر قم، مدیر سایت قناری قم --- مهندس علوم دامی گرایش طیور

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

هفده − 5 =