crested
کرست

معرفی و استاندارد قناری کرست

معرفی و استاندارد قناری کرست

معرفی نژاد کرست :

حجیم بودن پرهای این پرنده چشمگیر می باشد . دید پرنده توسط پرهای چشم مسدود است . چنین پرهای انبوهی نیاز به تغذیه مناسب دارد .
در این گونه ، هم پرنده کاکل دار و هم بدون کاکل وجود دارد . چتر این قناری بزرگ انگلیسی در نوع خود بی نظیر است . با ملاحظه قناری کرست می توان به خویشاوندیش با نژاد نورویچ پی برد . اما انواع امروزی آن دارای علائم مشخصه فاحشی نسبت به نورویچ هستند . نورویچ های مدرن کوتاهتر ، گردتر و کروی ترند . ولی قناری کرست کشیده تر و بلندتر و پرهای نا منظم تری دارند . بطوری که می توان به سادگی این دو گونه را از یکدیگر تفکیک کرد .
سالها ی طولانی گلاسترها در کنار کرست در زمره یک گونه شناخته می شدند تا سرانجام در سال ۱۹۲۵ بعنوان نژادهای مجزا معرفی گردیدند .

استاندارد کرست

کاکل ( کاکلی ) سر و گردن ( بدون کاکل ) ، نوک و ابرو  : ۵۰ امتیاز

کاکل : اولین نکته ای که باید مد نظر گرفته شود ، کاکل ، سایز آن و حال آن است . کاکل نمیتواند خیلی بزرگ باشید . کاکل باید همنواخت ، یکسان ، پر پشت و پهن باشد . پر های بلند و پر شاخه باید از نقطه مرکزی سر شروع شده و تا روی چشم ها ، نوک و به طور کلی صورت را بپوشاند . یک کاکل خوب میتواند تخت باشد اگر کاملا پشت سر را پر کرده باشد یک تکه باشد ( جدا نشده باشد ) ویژگی دیگر کاکل خوب باید حالت افتادگی و آویزان بودن را دارا باشد .

سر و گردن : سر و گردن در قناری کرست باید بزرگ و گرد باشد به علاوه این که پهنای آن به همه طرف یکسان باشد ، پر های سر و گردن باید با کیفیت بالا ، بلند و با یک انتهای نوک کوچک به سمت جلو ، رو به پایین ( دهانه نوک ) جهت داشته باشد . پر های سر باید طوری باشند که وقتی با دست میکشید تا انتهای نوک کشیده شود ، این پر های سر بلند حالت اخم زیبایی به این قناری می دهد .

نوک : کوچک و تمیز

ابرو ها : کلفت و آویزان رو به سمت پایین

پر ، دم ، بال ها و رنگ : ۲۰ امتیاز

دم : دم باید کوتاه و باریک باشد .

بال ها : بال ها باید چسبیده به بدن ، بلند و تا قسمت ابتدایی دم ادامه داشته باشد ( بدون حالت ضربدری )

پر : پرها باید نرم و با کیفیت باشند ، بدون هیچ گونه فر در بدن و سینه

رنگ : تمامی رنگ ها مجاز به استثنا رنگ قرمز

فرم بدن و اندازه : ۱۵ امتیاز

فرم بدن باید حالت سهره گاوی (bullfinch) را داشته باشد و به همان نسبت درشت باشد ، دارای انحنای متناسب در بدن و سینه ای گرد و پر داشته باشد ، گردن هم باید پر پر . کوتاه باشد

اندازه : حداقل ۱۷ سانتی متر

پنجه و پاها : ۵ امتیاز

پاها کوتاه و ران ها رو به عقب باشند .

شرایط و وضعیت عمومی : ۱۰ امتیاز

پاکیزه و سالم ، استفاده از قفس مناسب

جمع امتیازات ۱۰۰ امتیاز

منبع : قناری کده

معرفی و استاندارد قناری کرست معرفی نژاد کرست : حجیم بودن پرهای این پرنده چشمگیر می باشد . دید پرنده توسط پرهای چشم مسدود است . چنین پرهای انبوهی نیاز به تغذیه مناسب دارد . در این گونه ، هم پرنده کاکل دار و هم بدون کاکل وجود دارد . چتر این قناری بزرگ انگلیسی در نوع خود بی نظیر است . با ملاحظه قناری کرست می توان به خویشاوندیش با نژاد نورویچ پی برد . اما انواع امروزی آن دارای علائم مشخصه فاحشی نسبت به نورویچ هستند . نورویچ های مدرن کوتاهتر ، گردتر و کروی ترند . ولی…

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.85 ( 3 رای)

درباره مهدی بختیاری زاده

پرورش دهنده قناری در نژآد های رسمی بلند ، جیبر ، گلاستر ، سوپر ، اوپال و ... در شهر قم، مدیر سایت قناری قم --- مهندس علوم دامی گرایش طیور

۳ دیدگاه

  1. یه جفت میخوام از نژاد کرست جفتی چند؟

  2. جناب بختیاری زاده جوجه قناری رسمی بلند جفتی چند میدید؟
    تشکر از راهنمایی هاتون

  3. من یه جفت از این داشتم خیلی خوب بودن حیف شد فروختم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

7 + 18 =