نکتون ام اس ای
نکتون ام اس آ

نکتون ام اس ای

نکتون ام اس ای

NEKTON-MSA

نکتون اِم اِس اِی یک مکمل غذایی پودری جهت حیوانات خانگی و پرندگان زینتی  و به ویژه قناری می باشد که حاوی ویتامین D3، عناصر کمیاب، اسیدهای آمینه و مواد معدنی می باشد.

مواد تشکیل دهنده: دی کلسیم فسفات، سولفات سدیم، سولفات آهن، DL متیونین، L لیزین، سولفات روی، سولفات منیزیم، سولفات مس، یدات کلسیم، سولفات مس، یدات کلسیک، سولفات کبالت، کوله کلسیفرول، سولفات منیزیم

موارد مصرف:
نکتون ام اس ای، ترکیب غنی شده از عناصر معدنی، ویتامین D3 و اسیدهای آمینه می باشد. نکتون ام اس ای با داشتن مواد معدنی و اسیدهای آمینه ضروری، سبب بهبود وضعیت متابولیسم و استخوان ها می شود و در پیشگیری از نرمی استخوان، فعال سازی متابولیسم و در برطرف ساختن کمبود کلسیم نقش دارد.
ماکروالمنت ها مانند کلسیم، فسفر، برای رشد عمومی و ساختار استخوان های حیوانات بسیار مهم می باشند اما بیشترین استفاده آنها، اتصال به ویتامین D3 می باشد که به عنوان یک تنظیم کننده ویتامین عمل میکند.
میکرو المنت ها و عناصر کمیاب برای ساختن بافت های مختلف و برای ساختن آنزیم های گوارشی و سیستم های هورمونی نقش دارند. ویتامین D3 متابولیسم کلسیم و فسفر را تنظیم می کند و در ساختار استخوان ها موثر می باشد. نکتون ام اس ای نمیتواند جایگزین کمبود کلسیم و فسفر شود اما موجب کمک به جذب این مواد معدنی از دستگاه گوارش میشود.
کمبود کلسیم و فسفر منجر به نرمی استخوان می شود که موجب مصرف کمتر از حد طبیعی ویتامین D3 می شود. ریکتز یا نرمی استخوان یک اختلال در رشد استخوان ها می باشد که به علت کمبود عناصر کمیاب ایجاد می شود و هم در حیوانات جوان و هم در حیوانات بالغ دیده می شود. ریکتز موجب عقب افتادگی رشد در حیوانات می شود. پرنده هایی که به این بیماری مبتلا شوند دارای پرهای زبر، کند، شکننده می باشند و علایمی مبنی بر فلجی در آنها دیده می شود که در نهایت سبب فلجی لرزاننده خواهد شد. در مراحل بعدی این بیماری، پاها خمیده می شود اما علت مرگ این حیوانات قبل از اختلالات استخوانی، به علت ضعف عمومی می باشد.

روش و میزان مصرف:
به دلیل اینکه در دوران تولید مثلی، حیوانات والد نیاز بیشتری به مواد معدنی دارند باید در این دوران مصرف شود. در این دوران نکتون ام اس ای، ماکرو و میکرو المنتهای ضروری برای رشد جنین را فراهم می کنند. برای مثال، افزایش میزان کلسیم، از نازک شدن پوسته تخم ها جلوگیری می کند. نکتون ام اس ای در حیواناتی که از کمبود کلسیم رنج می برند باید استفاده شود.
نکتون ام اس ای قابل حل در آب نمی باشد و باید حتما به صورت مخلوط با غذا یا همراه با شن و سنگریزه مصرف شود. پیمانه اندازه گیری به منظور راحتی شما در بسته بندی قرار داده شده است که این پیمانه ۱٫۷ گرم می باشد. میزان مصرف در پستانداران (سگ، گربه، خرگوش و سایر حیوانات کوچک خانگی)
روزانه ۲ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن برای حیوانات بالغ
روزانه ۴ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن برای حیوانات در حال رشد

میزان مصرف در پرندگان زینتی:
۱ گرم نکتون ام اس ای برای ۳ پرنده (اندازه کبوتر) به صورت مخلوط با شن و سنگریزه به غذای پرنده اضافه شود. نکتون ام اس ای برای همه نوع پرنده ها مناسب می باشد.

شرایط نگهداری:
در مکان خنک، تاریک و خشک نگهداری شود. اگر نکتون اس در ظرف باز نشده و به درستی نگهداری شود تا زمان تاریخ انقضاء روی لیبل قابل استفاده می باشد.

 

مترجم  : مهندس مهدی بختیاری زاده

منبع : سایت نکتون آلمان

نکتون ام اس ای NEKTON-MSA نکتون اِم اِس اِی یک مکمل غذایی پودری جهت حیوانات خانگی و پرندگان زینتی  و به ویژه قناری می باشد که حاوی ویتامین D3، عناصر کمیاب، اسیدهای آمینه و مواد معدنی می باشد. مواد تشکیل دهنده: دی کلسیم فسفات، سولفات سدیم، سولفات آهن، DL متیونین، L لیزین، سولفات روی، سولفات منیزیم، سولفات مس، یدات کلسیم، سولفات مس، یدات کلسیک، سولفات کبالت، کوله کلسیفرول، سولفات منیزیم موارد مصرف: نکتون ام اس ای، ترکیب غنی شده از عناصر معدنی، ویتامین D3 و اسیدهای آمینه می باشد. نکتون ام اس ای با داشتن مواد معدنی و اسیدهای آمینه ضروری،…

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.36 ( 4 رای)

درباره مهدی بختیاری زاده

پرورش دهنده قناری در نژآد های رسمی بلند ، جیبر ، گلاستر ، سوپر ، اوپال و ... در شهر قم، مدیر سایت قناری قم --- مهندس علوم دامی گرایش طیور

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

17 − 13 =